Fog AgroTeknik logo
Godziny otwarcia
Poniedziałek 8.00-16.00
Wtorek 8.00-16.00
Środa 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00
Piątek 8.00-16.00
Godziny otwarcia w czasie wakacji ogłaszane są w nowej sekcji poniżej.
 
Jesteś tutaj Strona Główna // O Fog Agroteknik
O Fog Agroteknik

Historia Fog Agroteknik

 

W 1970 roku założyciel Fog Agroteknik, Elof Fog we współpracy z rolnikiem Asbjörn Pedersen znaleźli sposób jak szybko i bezproblemowo usuwać gnojowicę z chlewni.

 

W 1979 roku ich wysiłki doprowadziły do powstania Oryginalnego Systemu Odpływu, który odtąd stał się głównym produktem w Fog Agroteknik. Powstały system zaczęto rozwijać i udoskonalać w miarę jak firma Fog Agroteknik nabywała doświadczenia i zaczęła podejmować nowe wyzwania, a rozwiązanie wówczas bardzo trudnego problemu usuwania gnojowicy spowodowało usunięcie największej przeszkody w budowaniu coraz większych i bardziej zaawansowanych technologicznie obiektów.

 

Na początku 1980 roku firma rozpoczęła eksport swoich wyrobów. Poprzez powstałą dużą sieć handlową dzisiaj nasze wyroby są znane i kupowane w ponad 35 krajach na całym świecie.

Dlatego też, w roku 2000 nastąpiły zmiany, firma Asbjörna Pedersena i firma Fog Agroteknik, którą od 1985 roku kierował Peter Bredgaard połączyły się.

 

Główna siedziba firmy Fog Agroteknik znajduje się w Danii w Aarhus/ Abyhoj. Drugie biuro i magazyn znajduje się w miejscowości Lintrup niedaleko farmy gdzie powstał nasz główny produkt. Dziś firma posiada oddziały również w Polsce i w Rosji.